S cieľom uľahčiť užívateľom používanie našich webových stránok využívame cookies. Používaním našich webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookies.
sk cz hu

  0908 238 059 (Po-Pia 08:30-16:30)

  info@perfektneobrazy.sk


» Pigmentová a ekosolventná tlač

Pigmentová a ekosolventná tlač

 

V našom e-shope máte možnosť vybrať si z dvoch foriem tlače našich obrazov. Ponúkame lacnejšiu pigmentovú a o niečo drahšiu ekosolventnú tlač. Aké sú rozdiely, výhody a nevýhody oboch foriem tlače?

Používame iba vysokokvalitné tlačiarne firmy Epson

Pigmentová tlač (matná):

V technológii pigmentovej tlače je vo farbe hlavnou zložkou voda. Vďaka tomu táto tlač nie je škodlivá a je vhodná do každého interiéru. Obrazy tlačené pigmentovou tlačou majú kvalitnú úroveň rozlíšenia a pekné, sýte farby.

Nie je však vhodná na exteriérové použitie, pretože nemá ochranu voči atmosférickým vplyvom. Nie je odolná voči vode a UV žiareniu, je veľmi jemná a citlivá na vonkajšie rôznorodé vplyvy. Obrazy tlačené pigmentovou tlačou neodporúčame vystavovať priamemu slnku, kvôli prípadnému vyblednutiu farieb.

Neodporúčame sa jej dotýkať priamo rukami kvôli zanechaniu odtlačkov prstov a nechávať v prašnom, špinavom prostredí. Utierať sa môže veľmi jemne suchou handričkou, v žiadnom prípade nie vlhčenou. Je nutná citlivá a veľmi opatrná manipulácia, pretože sa farba môže jednoducho poškodiť.

Výhodou tejto tlače je nižšia cena a sýtejšie farby. Odporúčame ju pre interiérové využitie v domácnosti na klasické ozdobenie stien obrazmi v obývačke, kuchyni, spálni, atď...

Výhody:

+ šetrná pre prostredie

+ kvalitná úroveň rozlíšenia

+ pekné, sýte farby

+ nižšia cena

Nevýhody:

- nevhodná do exteriéru

- nie je odolná voči vode a UV žiareniu

- je veľmi jemná a citlivá na vonkajšie vplyvy (špina, odtlačky prstov, atď...)

- nutná citlivá a veľmi opatrná manipulácia

 

Ekosolventná tlač (lesklá):

Technológia ekosolventnej tlače ponúka obrovské možnosti využitia. Má veľmi dobrú ochranu na atmosférické podmienky, je odolná voči vode a UV žiareniu.

Obrazy tlačené ekosolventnou tlačou je možné zavesiť ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Vďaka vysokej kvalite farieb a detailov je táto tlač vhodná aj pre veľkoformátovú tlač.

Ekosolventná tlač je o niečo trvácnejšia ako pigmentová, ale takisto je potrebná opatrná manipuláciu, pretože sa farba môže ľahko poškodiť.

Nevýhodou tejto tlače sú o niečo menej sýte farby a vyššia cena ako pri pigmentovej tlači. Odporúčame ju použiť na obrazoch ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Je vhodná pre firmy, veľkoformátovú tlač, prípadne pre náročných zákazníkov.

Výhody:

+ kvalitná úroveň rozlíšenia

+ pekné, živé farby

+ odolná voči vode a UV žiareniu

+ vhodná do interiéru aj exteriéru

Nevýhody:

- vyššia cena

- o niečo menej sýte farby ako pri pigmentovej tlači

- nutná opatrná manipulácia

 

Pigmentová tlač                                        Ekosolventná tlač

Pigmentová tlač na plátno Ekosolventná tlač na plátno

POZOR! Farby ilustračných obrázkov sa môžu mierne líšiť s farbami vášho monitora, čo môže byť spôsobené nastavením monitora.

Vytvorené systémom www.premium-wask.cz

Y2NkMDFiOT